Share | 
 
Instrukcja rzutów kostkami
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Instrukcja rzutów kostkami   29.09.15 22:17

Instrukcja rzutów kostkami
W wielu przypadkach, aby wziąć udział w evencie czy otrzymać jakiś bonus, będziesz musiał "rzucić kostką". Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, ta instrukcja jest właśnie dla ciebie.

Przede wszystkim rzutu kostką dokonujemy wyłącznie w wyznaczonych tematach.
✓ Jeśli musisz rzucić zwykłą kostką sześcienną (określaną po prostu jako "kostka"), dodajesz nowego posta w tym temacie.
✓ Jeśli prowadzisz pojedynek, to mimo tego, że rzucasz kostką sześcienną, musisz zrobić to w specjalnie przygotowanym temacie.
✓ Z kolei losowanie różdżki odbywa się tutaj. W tym przypadku nie rzucasz kostką sześcienną, a losujesz właściwości różdżki, opisane jako "Różdżka - długość", 'Różdżka - drewno", "Różdżka - rdzeń", "Różdżka - giętkość" oraz "Różdżka - bonus".
✓ I wreszcie losowanie karty z Czekoladowej żaby, jeśli akurat jakąś masz - na to miejsce jest tutaj, a kostka, jaką musisz wybrać, nazwana jest "Karty".

Kiedy jesteś już w odpowiednim temacie, dodaj nowy post. Co istotne, nie możesz zrobić tego przez szybką odpowiedź, tylko po kliknięciu przycisku "Odpowiedz" poniżej okienka szybkiej odpowiedzi.

W treści posta wpisz cel losowania kostki. Jeśli tego nie zrobisz i nie będzie jasne, w jakim celu rzuciłeś, podczas eventu twój rzut może zostać uznany za nieważny.

Następnym etapem, którego nie możesz pominąć, bo jest sednem całego rzucania, jest wybranie kostki. Robisz to w tym miejscu. Z rozwijanej listy wybierz kostkę, którą zamierzasz rzucić, a w okienku obok wpisz liczbę kostek, którymi rzucasz. W przypadku losowania właściwości różdżki, z każdej kategorii zawsze będziesz rzucał tylko po jednej rzeczy, ale już przy losowaniu kart z Czekoladowych żab, możesz rzucać kilkoma lub nawet kilkunastoma, jeśli akurat tyle ich masz. Z kolei plus przy okienku z liczbą pozwala ci dodać kolejną kostkę. Jeśli więc losujesz różdżkę, możesz zrobić to w jednym poście, po prostu dodając tyle kostek, ile masz kategorii, właśnie przy pomocy tego plusa. Pamiętaj, że właściwości różdżki losujesz po jednej z każdej kategorii, poza bonusem - te dostajesz aż dwa.

Po wysłaniu tak przygotowanego posta, poniżej pojawi się automatycznie odpowiedź z wylosowanymi kostkami. Jeśli jednak jej nie będzie, może to oznaczać, że coś poszło nie tak, może gdzieś czegoś nie zaznaczyłeś lub nie wpisałeś - spróbuj wtedy jeszcze raz lub zgłoś się do administracji.
Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Erised :: Epilog :: Kostki-
Skocz do: