Share | 
 
Apteka
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry

Mistrz Gry
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Apteka   18.10.15 22:39

Apteka
To prawdopodobnie jedyna apteka w tym kraju funkcjonująca w taki sposób. A co w niej niezwykłego? Przede wszystkim to, że podzielona jest na dwie części. Pierwsza nie różni się niczym od innych magicznych aptek, można też kupić w niej te same rzeczy. Druga natomiast jest apteką czysto mugolską, gdzie niemagiczni mieszkańcy Doliny mogą wydawać pieniądze na te swoje śmieszne specyfiki na kaszel i hemoroidy. Specjalne zaklęcia sprawiają, że dla mugoli magiczna połowa apteki nie różni się niczym od tej "zwykłej". Zamiast składników do eliksirów widzą lecznicze zioła, a zamiast próśb o skrzydła nietoperza słyszą zamawianie proszków przeciwbólowych. Dzięki temu prostemu zabiegowi są w stanie żyć koło siebie, ale wciąż jakby ze sobą.
Powrót do góry Go down
Mégaira Lynch

Mégaira Lynch
Admin


Liczba postów : 74
PisanieTemat: Re: Apteka   24.12.15 2:52

Przekroczyła próg minutę po otwarciu. Zmarnowana, skacowana (a może wciąż pijana?), bez chęci do czegokolwiek. Włóczyła się po okolicy od kilku godzin, nie mając się gdzie zatrzymać, ale nie planowała wracać do siebie, skoro jeszcze musiała zaopatrzyć się w składniki do eliksirów. Tutejsza apteka wydawała się do tego idealnie.
Podeszła do lady i wymamrotała listę potrzebnych jej składników. Niespecjalnie została zrozumiana, więc musiała powtórzyć, a to już jej się nie podobało.
- Rusz dupę, bo nie zamierzam tu sterczeć cały dzień - podsumowała powtórzoną listę. Może mogłaby zostać oskarżona o napaść, zwłaszcza z uwagi na wyciągniętą różdżkę, ale naprawdę była zbyt zmarnowana, żeby się tym przejmować. Potrzebowała uwarzyć eliksir i nic innego nie miało znaczenia. Jeszcze nie miała pomysłu, gdzie go właściwie uwarzy, ale tym będzie się martwić zaraz.
- No. Dziękuję. Wesołych - mruknęła, zapłaciła i wyszła. To co dalej?

zt
Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Erised :: Fabuła :: Dolina Godryka-
Skocz do: