Share | 
 
Klasa Mugoloznawstwa
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Klasa Mugoloznawstwa   28.09.15 3:28

Klasa Mugoloznawstwa
Klasa mugoloznawstwa pełna jest niespotykanych, mugolskich przedmiotów. W końcu gdzieś trzeba to wszystko trzymać, a czy nie lepiej robić to właśnie w miejscu prowadzenia zajęć z tego szlachetnego przedmiotu? Cóż... Niektórzy mają zdecydowanie odmienne zdanie na temat całej tej szlachetności, dlatego niektórym przedmiotom brakuje istotnych dla ich działania elementów.
Gdzieś w tym całym bałaganie stoją ławki przeznaczone dla uczniów - tych zainteresowanych przedmiotem i tych, dla których jest on tylko przykrym obowiązkiem.
Powrót do góry Go down
Basil Devereux

avatar
Specjalne

Liczba postów : 2
PisanieTemat: Re: Klasa Mugoloznawstwa   03.05.17 22:01

Mugoloznawstwo - Etap I
Basil z niesamowitą pewnością siebie wkroczył do pustej jeszcze klasy mugoloznawstwa. Nic dziwnego, że nikogo nie było w środku - do rozpoczęcia zajęć pozostało jeszcze niemal pół godziny. Profesor jednak musiał przygotować się mentalnie i technicznie do uświadamiania bandzie czystokrwistych snobów, jakim cudem są wszelkie wynalazki, które mugole stworzyli całkowicie samodzielnie, bez użycia ani krzty czarów! Była to rzecz niezmiernie fascynująca, ale Basil przyzwyczaił się już do lekceważenia jego przedmiotu.
Devereux usadowił się wygodnie na krześle za biurkiem i jakby od niechcenia zaczął przeglądać podręcznik do mugoloznawstwa, oczekując uczniów. Gdy powoli do klasy zaczęły przybywać kolejne i kolejne osoby, profesor odłożył podręcznik na blat biurka. Chwilę później sprawdził na zegarku godzinę - zawsze starał się zaczynać punktualnie - podszedł do drzwi i zamknął je.
- Wiem, że wielu z was pewnie miało nadzieję, że zapomnę o dzisiejszym sprawdzianie - zaczął, obrzucając zgromadzonych spojrzeniem. - Zmartwię was - pamiętam doskonale. Egzaminy się zbliżają, czas przestać się obijać i wziąć sprawy w swoje ręce. Nawet najczystsza krew płynąca w waszych żyłach nic wam nie pomoże w zdaniu mojego przedmiotu na ocenę wybitną. Zaczynamy od części otwartej! - oznajmił, po czym zaklasnął rękoma i kartki ułożone w stosik na jego biurku, pofrunęły w kierunku ławek uczniów, kładąc się po jednej przed każdą osobą. - Tylko nie zapomnijcie się podpisać - dodał Devereux, szczęśliwy, że może trochę utrzeć dzieciakom nosa.

Na każde zadanie przypadają dwa rzuty kostką. Rzut#1 to wylosowany przykład, a rzut#2 to liczba punktów, uzyskanych przez postać w danym zadaniu. W poście należy zawrzeć odpowiedź na zadane pytanie, a ilość zdań, które trzeba napisać w odpowiedzi do każdego zadania jest równa ilości oczek wyrzuconych w rzucie#2, np. liczba wyrzuconych oczek = 3, czyli w odpowiedzi na dane zadanie musisz napisać trzy zdania. Jeśli czystość krwi postaci to 50% i mniej i/lub Twoja postać była wychowywana w środowisku mugolskim, automatycznie poprawność udzielonych przez Ciebie odpowiedzi wzrasta o dwa stopnie do góry. Jeśli na przykład Twój rzut#2 ma wartość 2, a czystość krwi Twojej postaci to 25%, to piszesz 2 zdania, które jednocześnie będą poprawne na 4 pkt.

Treść sprawdzianu:
SPRZĘTY DOMOWE - CZĘŚĆ OTWARTA
1. Opisz działanie mugolskiego urządzenia, zwanego [rzut#1].
2. Które mugolskie urządzenie zasilane prądem najlepiej poradzi sobie z opisanym poniżej problemem? Odpowiedź uzasadnij.
3. Wybierz z pary podanej poniżej urządzenie, które budzi w tobie większy respekt. Co takiego cię w nim zafascynowało? Uzasadnij swój wybór.


Odpowiedniki oczek do rzutów#1:
Zadanie 1.
1 - lodówką
2 - mikrofalówką
3 - mikserem
4 - piekarnikiem
5 - zmywarką
6 - tosterem

Zadanie 2.
1, 2 -  Jane wróciła późno do domu i postanowiła na kolację zjeść dzisiejszy obiad. Jedzenie jednak zdążyło już wystygnąć. Czego powinna użyć kobieta, jeżeli chce zjeść ciepły posiłek?
3, 4 - David jest uczulony na kurz, którego spora ilość zebrała się na dywanie w jego salonie. Jak mężczyzna może pozbyć się osadu?
5, 6 - John wywrócił się podczas zabawy z kolegami. Jego nowe spodnie są całe ubłocone. Jak chłopiec może wyczyścić ubranie?

Zadanie 3.
1 - mikser i sokowirówka
2 - piekarnik i mikrofalówka
3 - odkurzacz i pralka
4 -  toster i ekspres do kawy
5 - lodówka i piekarnik
6 - mikser i pralka

Kod do wklejenia pod postem:
Kod:
<b>Numer zadania:</b>
<b>Rzut#1:</b>
<b>Rzut#2:</b>
Powrót do góry Go down
Son EunByul

avatar
Gracz


Skąd : Korea Północna
Liczba postów : 20
PisanieTemat: Re: Klasa Mugoloznawstwa   04.05.17 21:39

Mugoloznawstwo od zawsze należało do ulubionych przedmiotów EunByul. Dało się to łatwo wytłumaczyć - dziewczyna skrycie interesowała się mugolskim światem. Mimo, że na zajęciach raczej nie dowiadywała się konkretnie tego, co by ją mocno ciekawiło, to mimo wszystko uwielbiała słuchać o urządzeniach, które działały bez ingerencji magii.
Spokojnym krokiem wkroczyła do sali, a następnie zajęła swoje miejsce. Niespiesznie rozłożyła przybory na ławce i oczekiwała rozpoczęcia zajęć.
Kiedy reszta uczniów w końcu zebrała się do kupy, nauczyciel przemówił, a Son wydawało się, jakby jej serce na chwilę przestało bić.
Na śmierć zapomniała o sprawdzianie!
- Nie wierzę, przecież pamiętałam... - wyszeptała pod nosem do siebie, desperacko przeglądając zapiski z ostatnich tematów.
W końcu odpuściła. Bardzo dobrze wiedziała, jak to działa. Stres powodował u niej jakby zanik pamięci. Nie miała pojęcia o czym pisze, co później oczywiście wychodziło przy oddaniu ocenionego już sprawdzianu.
Najlepszym sposobem było uspokojenie się.
Gdy pojawiła się przed nią kartka, EunByul od razu rozpoczęła analizę zadań. Już przy pierwszym wiedziała, że polegnie. Jedynym wyjściem było lanie wody.
Była pewna, że nie raz wspominali o urządzeniu zwanym mikserem, jednakże oczywiście nie pamiętała, do czego dokładnie on służył. Nie minęła nawet chwila, a Azjatka zaczęła szybko skrobać odpowiedź. Nawet, jeżeli nie znała dokładnego zastosowania tego urządzenia, to myśląc logicznie, nazwa dawała mniejszą, bądź większą podpowiedź.
"Urządzenie zwane mikserem, wykorzystywane jest przez mugoli do miksowania. Nie mam niestety pojęcia, co dokładnie jest miksowane".
Przez dobrą chwilę wpatrywała się w wykonane zadanie, po czym uśmiechnęła się pod nosem. Może uda jej się zdobyć przynajmniej punkt. W końcu - liczą się chęci, prawda?
EunByul w momencie, kiedy zobaczyła zadanie drugie, miała ochotę pisnąć z radości. Znała na pamięć definicję znajdującą się w podręczniku. Nie wiedząc czemu, akurat odkurzacz był urządzeniem, które najbardziej zafascynowało ją na poprzednich lekcjach.
"W momencie, kiedy David uczulony jest na kurz, do oczyszczenia z niego swojego dywanu powinien użyć odkurzacza. Odkurzacz, to urządzenie elektryczne służące do oczyszczania przedmiotów lub powierzchni z kurzu, poprzez zasysanie powietrza razem z zanieczyszczeniami. Współczesne domowe odkurzacze wyposażone są oprócz przewodu powietrznego i kompletu ssawek. Zdarza się, że niekiedy posiadają także nasadki do prania dywanów lub ich 'trzepania' za pomocą wibracji, a jeśli istnieje możliwość ujęcia powietrza wylotowego. Odkurzacz stosowany może być poprzez dorosłych, bądź też dzieci, ponieważ nie zalicza się do urządzeń niebezpiecznych. Osobiście uważam, że wynalazek ten jest wręcz niezwykły i niesamowicie przydatny".
Polecenie drugie rozluźniło i napełniło pewnością siebie EunByul do tego stopnia, że zadanie trzecie również nie sprawiło jej problemów. Poza tym, było ono wręcz banalne i Son nie uważała, aby komukolwiek mogło sprawić problemy.
Przez chwilę pomyślała nad uzasadnieniem swojego wyboru, po czym przystąpiła do działania.
"Urządzeniem, do którego czuję większy respekty jest lodówka. Posiada ona możliwości przechowywania jedzenia w różnych temperaturach. Dzięki jej właściwością ludzie nie muszą martwić się o brak pożywienia, czy też jego zepsucie się. Piekarnik uważam za urządzenie niebezpieczne i niszczycielskie. Może ono ulec np. samozapłonowi, przez co odnoszę wrażenie, że jest wynalazkiem bardzo niemiłym".
- Skończone - szepnęła, szczerząc się, jak gdyby dokonała czegoś niezwykłego.
A może faktycznie zaliczenie sprawdzaniu z mugoloznawstwa, bez wcześniejszego przypomnienia materiału graniczyło z cudem? Cóż, to nie było ważne. Część otwarta została zakończona. Teraz miała chwilę wytchnienia, w której mogła ponabijać się z Leo, zajmującego miejsce obok. Jej przyjaciel najwidoczniej nie posiadał zbyt obszernej wiedzy.

Numer zadania:1
Rzut#1:3
Rzut#2:2

Numer zadania:2
Rzut#1:3
Rzut#2:6


Numer zadania:3
Rzut#1:5
Rzut#2:5
Powrót do góry Go down
Chavdar Lazarov

avatar
Mod


Liczba postów : 14
PisanieTemat: Re: Klasa Mugoloznawstwa   05.05.17 0:51

Pamiętał dokładnie, co go podkusiło do cholerstwa zwanego mugoloznawstwem. Chavdar, nie możesz się zamykać na inne jednostki tylko dlatego, że są mniej inteligentne od ciebie. Znaczy, możesz, ale wyobraź sobie, że jesteś królem. Król rządzi zarówno szlachtą, jak i plebsem. Musisz nauczyć się nauki plebsu. Musisz zrozumieć plebs! Również świetnie by było, gdybyś przestał rozmawiać sam ze sobą.
Był jeszcze drugi powód. Chav jednak potrafił przyznać się wyłącznie do tego pierwszego, nawet przed sobą skrzętnie ukrywając, że to mugolskie książki go do tego zmusiły. Nie były aż tak złe. Śmierdziały wręcz przeciętnością. A mimo to z jakiegoś dziwnego powodu Ślizgon zarywał dla nich większość nocek. Kiedy sięgnął po trzecią część swojej ukochanej sagi, stwierdził, że czas się dokształcić.
Wkraczając do sali, doskonale zdawał sobie sprawę z odbywającego się dzisiaj sprawdzianu. Dumnym, niemal triumfalnym spojrzeniem obrzucił wszystkie przerażone osoby wokół niego. Chavdar się nauczył. Tak przynajmniej tłumaczył sobie te wszystkie stracone noce na mugolskich powieściach romantycznych. To przecież była nauka... prawda?
Nonszalancko odrzucił włosy do tyłu, gdy tylko dostał kartkę. Nie patrząc nawet na treści zadań, od razu podpisał się z niesamowitą pewnością siebie. Nic go nie powstrzyma przed najlepszą oceną z mugoloznawstwa.
Nic, oprócz piekarnika. Co to na brodę Merlina jest piekarnik? Z czym to się rymuje? Zaskórnik. Górnik. Październik?
Okej. Podniósł pióro. Może jeśli powtórzy słowo "piekarnik" wystarczającą ilość razy, to dostanie chociaż punkcika.
"Piekarnik, ach cóż to jest piekarnik? Już spieszę z wyjaśnieniem – piekarnik to urządzenie mugolskie wolno stojące prawdopodobnie na powierzchni płaskiej. Piekarnik jest bardzo wygodną alternatywą dla wszystkich mugoli, którzy lubią korzystać z piekarnika. W piekarniku się piekarnikuje różne mugolskie rzeczy, takie jak te specjalnie nakierowane na piekarnik. Ma guziczki, przyciski, można regulować piekarnikowanie w piekarniku, bo czymże byłby piekarnik bez jego piekarnikowatych właściwości? Właściciele piekarników muszą być bardzo z nich zadowoleni, zwłaszcza, jeśli działają poprawnie."
Ha, zaliczone. Nikt mu nie wmówi, że nie.
Kolejne!
Nazwa mugolskiego urządzenia, które pomoże małemu, niezgrabnmu Johny'owi. Zasilanego prądem, hm... Chyba znał takie jedno.
"Johny powinien użyć swojej używanej na prąd lampy i bardzo mocno ukarać nią swoich kolegów za to, że pozwolili mu się ubrudzić w jakiejś beznadziejnej zabawie, podczas gdy równie dobrze mogli rozwijać się intelektualnie bez paskudnych niebezpieczeństw."
Prościzna.
Następnie czekał go ciężki wybór. Odkurzacz czy pralka. Nie zastanawiałby się nad tym długo, gdyby nie fakt, że ta druga opcja go jakoś zaciekawiła. Zmarszczył brwi, wpatrując się w kartkę z dziwnym, rosnącym niepokojem. Pralka. Pamiętał, co robiła. Mugole wrzucali tam swoje brudne ubrania i wyjmowali czyste, a potem wieszali je na sznurku, dramatycznie rozmyślając nad sensem wyprowadzki do Stevena. Tak przynajmniej robiła Elizabeth z jego ulubionej sagi.
Zaraz, stop, to nie było teraz ważne. Pralka. Czyści ubrania.
Chavdar mimowolnie przesunął wzrokiem kilka linijek wyżej. Na Merlina.
Skreślił całe zdanie z prędkością światła.
"Johny powinien użyć swojej używanej na prąd lampy i bardzo mocno ukarać nią swoich kolegów za to, że pozwolili mu się ubrudzić w jakiejś beznadziejnej zabawie, podczas gdy równie dobrze mogli rozwijać się intelektualnie bez paskudnych niebezpieczeństw. Johny powinien użyć ~*~PRALKI~*~, ponieważ to w niej mugole robią prania i dzięki pralkom mają czyste ubrania, wolne od brudu i smrodu (i dzięki proszkowi)."
Dopiero wtedy zabrał się za trzecie zadanie, które nagle tak łatwo poprawiło mu humor.
"Moim zdaniem lepsza jest pralka, ponieważ przy odkurzaczu trzeba się ruszać, namachać, a nie każdy ma na to czas czy siły. Pralki są łatwiejsze, wystarczy odpowiednia kombinacja przycisków, proszek i pranie gotowe. Poza tym ubrania są ważniejsze, niż czysty dywan, bo to w ubraniach wychodzi się do ludzi, zaś dywany rzadko służą za element dekoracyjny stroju."
Koniec. Chavdar naprawdę miał nadzieję, że tymi powtórzeniami namiesza nauczucielowi w głowie i jakimś cudem dostnanie wystarczającą ilość punktów.


Numer zadania: 1
Rzut#1: 4
Rzut#2: 6

Numer zadania: 2
Rzut#1: 6
Rzut#2: 1

Numer zadania: 3
Rzut#1: 3
Rzut#2: 3
Powrót do góry Go down
Sponsored contentPisanieTemat: Re: Klasa Mugoloznawstwa   

Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Erised :: Fabuła :: Hogwart :: Pierwsze piętro-
Skocz do: