Share | 
 
Ogłoszenia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Ogłoszenia   28.09.15 2:59


Witaj w ogłoszeniach!
Witaj w temacie z ogłoszeniami! To tutaj pojawiać się będą informacje o zbliżających się eventach i lekcjach, staraj się więc być na bieżąco. Jeśli sam organizujesz jakieś wydarzenie, na które chcesz zaprosić innych, również możesz skorzystać z tego tematu. Pamiętaj tylko, by dokładnie opisać, co się będzie działo, gdzie i kiedy - linki mile widziane!
Jednocześnie poniżej znajdziesz spis aktualnych wydarzeń, żebyś na pewno niczego nie pominął - ale szczegółowych informacji zawsze szukaj w konkretnym ogłoszeniu.

Korzystaj mądrze!Kod:
<center><div class="news"><br /><span>TYTUŁ</span><div class="tresc">TREŚĆ OGŁOSZENIA</div><br /></div></center>Aktualne wydarzenia
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   28.10.15 20:00


Witaj na Erised!
Z dniem 28 października 2015r. nastąpiło oficjalne otwarcie forum. Nie jest jeszcze skończone, to prawda - ale tak naprawdę nigdy nie będzie, bo rozwijanie forum to praca bez końca. Jak to mówią, droga do sukcesu jest zawsze w budowie, a my mamy - i będziemy mieć - mnóstwo pomysłów na ciągłą rozbudowę. Mamy nadzieję, że na razie wybaczysz nam braki w tematach, które uznaliśmy za mniej priorytetowe i dasz jeszcze czas na uzupełnienie ich. Nie ustajemy w wysiłkach, by dać ci miejsce, do którego będziesz chciał wracać, na którym gra będzie czystą przyjemnością i które stanie się ważnym miejscem w sieci. Wiemy, że wiele brakuje nam do doskonałości, zwłaszcza na początku, ale mamy w sobie zapał i energię, dzięki której każdego dnia znajdziesz tu coś dla siebie. Będziemy wdzięczni za sugestie i uwagi, ale też wyrozumiałość w niektórych kwestiach. Chcemy, żebyś po prostu dobrze się bawił - razem z nami.

Miłej zabawy!

Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   31.10.15 20:02


Halloween
Rozpoczynamy pierwszy event na Erised! Oficjalne rozpoczęcie Nocy Duchów odbywa się w Wielkiej Sali, natomiast to zdecydowanie nie jest wszystko! Nauczyciele zorganizowali dla was zajęcia nawiązujące do znanych zmarłych osób i czystą rozrywkę, musicie tylko trafić do odpowiedniej sali, ale to nie będzie problemem, prawda? W razie pytań, jak zwykle piszcie do administracji. Miłej zabawy!Screw this!

I'm going to Hogwarts!


Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

avatar
Mod


Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   02.11.15 12:19


Quidditch
Mimo, że dopiero się rozkręcamy, nabór do szkolnych drużyn Quidditcha już trwa! Jeśli Twoja postać zawsze marzyła o grze w barwach swojego domu, to idealny moment! Optymistycznie zakładamy, że drużyny uda się zebrać całkiem szybko i wstępna data pierwszego meczu Gryffindor-Hufflepuff to 28 listopada. Jeśli wszystko będzie szło nam sprawnie, kolejne mecze będą odbywały się mniej więcej co trzy tygodnie i do końca roku szkolnego każda drużyna rozegra 6 meczy, co pozwoli wyłonić zwycięzcę Pucharu Quidditcha. Nie powiesz chyba, że pozwolisz, by cię to ominęło?

Aby się zapisać do drużyny, wpisz się w tym temacie.

Powrót do góry Go down
Mégaira Lynch

avatar
Admin


Liczba postów : 74
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   10.11.15 17:51


Halloween trwa!
Nie przestajemy się bawić w związku z Dniem Duchów, a dla ułatwienia rozpiska wszystkich miejsc, gdzie odbywają się poszczególne etapy Halloween:
Błonia
Klasa zaklęć
Izba pamięci
Klasa eliksirów
Klasa obrony przed czarną magią
Sala portretowa

Pozafabularnie odbywa się też konkurs, którego zasady znajdziesz w Wielkiej sali.

Do tej pory dla dorosłych zabawy nie było - z braku dorosłych, ale skoro już ich paru mamy, też na dniach mogą spodziewać się dedykowanych imprez! Czekajcie na kolejne ogłoszenie!

Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

avatar
Mod


Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   18.11.15 22:27


Zabawy dla dorosłych!
Koniec nudy dla dorosłych! Zaczynamy spokojnie, kilkoma zabawami - od ciebie tylko zależy, czy poznasz kogoś ciekawego w Dolinie Godryka grając w rzutki, czy przegrasz cały majątek w kości na Śmiertelnym Nokturnie. Tak czy inaczej - baw się dobrze!

Śmiertelny Nokturn
Dolina Godryka

Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

avatar
Mod


Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   23.11.15 13:25


Halloween zbliża się do końca
Eventy halloweenowe w Hogwarcie potrwają jeszcze tylko tydzień, miej to na uwadze, planując wątki. I przypominamy o pozaforumowej zabawie, której zasady znajdziesz tutaj.
Pierwszy mecz Quidditcha prawdopodobnie zostanie przesunięty z braku kompletu graczy w drużynach. Odbędzie się w pierwszy weekend, kiedy będziemy mieć wystarczająco dużo osób, więc jeśli planujesz się zapisać, nie czekaj ani chwili!

Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   28.11.15 11:10


Dzień pocałunku
Rozpoczynamy całuśny weekend! Aby uczcić dzień pocałunku, pocałuj kogoś w wątku - ukochaną, ukochanego, przyjaciela, rodzeństwo, w usta, policzek, rękę... Liczą się wszystkie pocałunki, o których wspomnisz w postach umieszczonych od północy w sobotę do końca niedzieli! W poniedziałek, 30 listopada, wyślij do Mistrza Gry lub któregoś z adminów informację o tym, jak to małe święto ci minęło i bądź pewny, że drobny upominek cię nie ominie!Screw this!

I'm going to Hogwarts!


Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   29.11.15 0:11


Święto wróżbiarstwa
Rozpoczynamy Święto Wróżbiarstwa, wieczór pełen wróżb i magii! Wszystkie zabawy odbywać się będą w Hogsmeade, tak więc dostępne są zarówno dla uczniów, jak i dorosłych. Oczywiście nie musisz traktować poważnie otrzymanych wróżb, jeśli jednak masz ochotę, możesz wziąć je pod uwagę przy budowaniu fabuły swojej postaci.
Event trwać będzie dwa-trzy tygodnie i w tym czasie można do niego swobodnie dołączać. Połączony jest ze zwykłym wyjściem do Hogsmeade, a więc jeśli masz ochotę coś kupić, nie krępuj się.
Po zakończeniu eventu będziemy wdzięczni za wszelkie opinie na jego temat tutaj.

Post wstępny wraz z odnośnikami do wszystkich części eventu znajdziesz tu.Screw this!

I'm going to Hogwarts!


Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   06.12.15 0:40


Secret Santa
Prezenty!

W skrócie: prezenty od wszystkich dla wszystkich. Kto nie lubi prezentów?
W całości: czytaj tutajScrew this!

I'm going to Hogwarts!


Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

avatar
Mod


Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   14.12.15 17:32


Spisy
W związku z tym, że obecne forumowe spisy zaklęć, eliksirów, przedmiotów i całej reszty są mocno skromne, a administracja skupia się na wymyślaniu eventów, przyjmiemy wszelkie pomysły, jakie tylko masz. Dlatego jeśli brakuje ci jakiegoś zaklęcia czy czegoś innego, wyślij propozycję do któregoś z adminów albo wstaw nowego posta w temacie z danym spisem. Jak nie będzie przesadzone, zostanie umieszczone w spisie razem z linkiem do twojego profilu, żeby wszyscy widzieli twoje zasługi. Plus jedna z twoich postaci, wybrana przez ciebie, dostanie czekoladową żabę za każdą zaakceptowaną pozycję w spisie. Za szczególnie dużą pomoc będą jeszcze jakieś dodatkowe nagrody, się zobaczy :)

Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   24.12.15 4:58


Święta!
W związku ze świętami czeka nas kilka eventów - nie wszystkie na raz, trudniej będzie się pogubić. Zaczynamy od niewielkiego wydarzenia, które zapoczątkuje ciąg dalszych eventów, więc jeśli nie chcesz, by cię to ominęło, pamiętaj wziąć udział - tutaj.

Ponadto Wielka Brytania została opleciona jemiołą. Roślina ta sugeruje pocałunek, choć jeśli bardzo nie masz ochoty, możesz ją zignorować. Pojawiać się będzie w przypadkowych miejscach, niezależnie od płci osób pod nią stojących czy stosunków między nimi. Hej, to tylko roślina, nie może wiedzieć, że namawia cię do pocałowania twojego wroga, a nawet, gdyby wiedziała, pewnie i tak by jej nie obeszło. Korzystaj, póki możesz!

Dodatkowo informacja dla uczniów. Dyrektorka Hogwartu daje, jak co roku, wybór - można zostać na święta w szkole lub pojechać do domu. Podjęcie tej decyzji wiąże się z tym, w jakich eventach można będzie brać udział. W końcu trudno być jednocześnie w Hogwarcie i Dolinie Godryka, jakby nie patrzeć. Dlatego tymczasowo zabawy nie będą podzielone według kategorii wiekowych, a miejsca, sam zdecyduj, gdzie twoja postać spędzi te święta.

Dzisiaj jest ostatni dzień wysyłania prezentów na Secret Santa, więc jeśli wciąż tego nie zrobiłeś, pamiętaj, że za niewywiązanie się z terminów polecą ostrzeżenia! Miło też będzie, jeśli dasz znać, czy masz ochotę na świąteczną akcję startową z osobą, której robisz prezent, jak i tą, od której prezent dostajesz.

Administracja życzy możliwie wesołych świąt, niezależnie od tego, co świętujesz!Screw this!

I'm going to Hogwarts!


Powrót do góry Go down
Alecto Carlevaro

avatar
Gracz


Skąd : Wielka Brytania, Londyn
Liczba postów : 69
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   27.12.15 20:51


Zmiany w umiejętnościach specjalnych
W związku z bardzo łatwym dostępem do genetyk, a nieco utrudnionym dostępem do umiejętności specjalnych zdecydowaliśmy się na drobne zmiany w systemie zdobywania tych drugich.

Od dzisiaj jedną umiejętność specjalną na postaci można zdobyć w takim sam sposób, w jaki zdobywa się genetykę - rozszerzonym opisem nauki, trudności i postępów w karcie postaci przed akceptem. Na każdego autora przypadają dwie postaci z umiejętnościami specjalnymi zdobytymi w ten sposób.

Rozszerzyliśmy też możliwość zdobywania punktów do umiejętności specjalnych o samouctwo.

Więcej na ten temat można przeczytać w odpowiednim temacie, o tutaj.
Dostęp do posiadłości rodowych
Opracowaliśmy także system dostępu do posiadłości rodowych. Nie jest z pewnością idealny, lecz na ten moment wydaje się dość optymalny i niekrzywdzący. Z tematem można zapoznać się tu. W przypadku jakichkolwiek niejasności albo sugestii co do poprawek prosiłabym o kontakt.

Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   01.01.16 23:09


Nowy rok
Każdy uczeń, jaki ma na to ochotę, może zapisać swoje postanowienia noworoczne w specjalnym pokoju, o tutaj. Nie ma terminu, do którego można umieszczać tam posty, więc nawet postaci, których nie ma na forum pierwszego stycznia, mogą wziąć udział w zabawie, pamiętając, że wejście do pokoju fabularnie miało miejsce tego właśnie dnia. Zapisane tam postanowienia będą wspierane przez Mistrza Gry.

Ponadto od teraz ruszamy z drobnymi upominkami urodzinowymi. Każda postać w dniu swoich urodzin otrzyma słodki prezent.

Wszystkiego najlepszego w nowym roku!Screw this!

I'm going to Hogwarts!


Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

avatar
Mod


Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   27.01.16 17:42


Ważne organizacyjne!
Styczeń okazał się być miesiącem martwym, a po administrację bardzo boleśnie swoje macki wyciągnęła sesja i koszmarki okołosesjowe. Bardzo przepraszamy za zastój i obiecujemy, że to się niedługo zmieni. Niedługo, czyli za jakieś dwa tygodnie, bo tyle jeszcze potrzeba, żeby życie się odczepiło i powstały nowe, piękne rzeczy.
W praktyce: event z lustrem będzie wisiał jeszcze do 14 lutego, zaraz potem wchodzi kolejna jego część. Ponownie zachęcam do wzięcia udziału, przypominając, że teraz jest tylko doń wstęp, zapisy bardziej, a event właściwy zacznie się w połowie lutego.
Administracyjnie niespecjalnie coś się będzie działo do tego czternastego lutego, ale potem pojawi się wszystko na raz, włącznie z uzupełnieniem najbardziej rażących braków.
Jednocześnie informujemy, że poszukujemy chętnych osób do współpracy, Mistrzów Gry przede wszystkim, więc jeśli masz ochotę, śmiało się zgłaszaj. Na razie tak nieśmiało wspominamy, bardziej nachalnie rzucimy hasłem w połowie lutego ;)
Dzięki za cierpliwość i bycie z nami mimo kryzysu.

Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

avatar
Mod


Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   13.02.16 23:54


Wielkie zmiany!
Na Erised zagościły duże zmiany i mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Pojawiło się sporo nowych rzeczy - listę bieżących eventów jak zwykle znajdziecie w pierwszym poście w tym temacie i w tabelce z ogłoszeniami na stronie głównej.
W związku z tym, że zmiany są znaczące, byłoby dobrze, gdybyś podzielił się z nami wrażeniami. Jeśli coś Ci nie pasuje, daj znać - w końcu najlepiej, gdyby podobało się wszystkim. Jeśli Ci się podoba, też napisz, bo zawsze dobrze wiedzieć, że nasza praca jest doceniona. Ogólnie każda opinia będzie mile widziana. Odpowiedni temat jest tutaj.
Razem ze zmianami oficjalnie żegnamy jednego z założycieli forum - Lionela. Postawił to z nami na samym początku, jednak już go w administracji nie ma. Dziękujemy za wkład w budowanie Erised.
Poszukujemy chętnych osób na Mistrzów Gry, ale o tym osobne ogłoszenie poniżej.
Żeby nie umknęło - w offtopie pojawił się pomysł, daj znać, co myślisz: tutaj.

Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

avatar
Mod


Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   13.02.16 23:56


Walentynkowe pocałunki!
Od 14 lutego aż do 21 lutego trwa tydzień walentynkowy! Każdy, kto w wątku kogoś pocałuje, otrzyma drobny upominek - pamiętaj tylko, żeby pod koniec tygodnia wysłać mi linki do wątków z pocałunkami.

Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

avatar
Mod


Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   14.02.16 0:12


Poszukiwani Mistrzowie Gry
Już trochę działamy, więc czas przyjąć w swoje szeregi jakiegoś Mistrza Gry, jednego czy dwóch. Mistrz Gry trochę do roboty będzie miał, ale w zamian jeszcze więcej miłości i spoilery tego, co się będzie działo - czyli całkiem sympatycznie.
Jeśli masz ochotę, napisz event i wyślij go do kogoś z administracji. Możesz też dorzucić ze dwa słowa, dlaczego to Twój avek ma się znaleźć na stronie głównej ;)
Zapraszamy!

Powrót do góry Go down
Genesis Primera Malclès

avatar
Admin


Skąd : Lawrio, Grecja
Liczba postów : 69
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   14.02.16 21:51


Powiadomienia o odpowiedziach
Robaczki! Szczególnie robaczki, które już są na forum, bo nowym pewnie zadziała z miejsca! Na forum w bólach zostały dodane powiadomienia o odpowiedziach w obserwowanych tematach. Utrzymują się na forum dość pokrętnie, żeby nie psuć estetyki całym paskiem narzędzi, do którego są przyczepione. DLATEGO jeśli z jakiegoś powodu w dziwnym miejscu wyświetla Ci się pasek narzędzi, którego wyraźnie nie powinno być albo po prostu nie widzisz przycisku "powiadomienia" w prawym górnym rogu forum tuż obok pola "zaloguj/wyloguj", usuń w swojej przeglądarce pliki cookies (potocznie zwane ciasteczkami) i odśwież stronę. Powinno pomóc. Jeśli jednak nie pomoże, natychmiast poinformuj mnie o tym na gg lub przez prywatną wiadomość.
Niech moc będzie z Tobą!

Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

avatar
Mod


Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   17.02.16 1:10


Dzień Kota
17 lutego obchodzony jest Dzień Kota. Koty, jako stworzenia znane z magicznych właściwości, towarzyszą czarownicom i czarodziejom od wieków. U nas też nie obejdzie się bez obchodów tego wyjątkowego dnia. Jak?
Piętnaście kotów rozbiegło się po fabularnej części forum. Wystarczy, że je znajdziesz, zrobisz screena i wyślesz PMką Mistrzowi Gry (wszystkie screeny wyślij w jednej wiadomości, nie wysyłaj każdego z osobna). Za każdego odnalezionego kota otrzymasz jedną Czekoladową Żabę i 2 galeony. Jeśli uda ci się odnaleźć wszystkie, otrzymasz dodatkowo dwa punkty do dowolnej umiejętności.
W zabawie możesz wziąć udział tylko w imieniu jednej ze swoich postaci. I drobna prośba z naszej strony - nie psuj zabawy innym i nie zdradzaj, gdzie są koty, nawet jeśli już je znalazłeś :)
Brać udział można do 17.02 do godziny 23:59 czasu polskiego.

Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   18.02.16 0:20


Dzień Kota zakończony!
Dziękujemy za udział w zabawie. Nagrody zostały przyznane, a poniżej znajdziecie listę lokacji, w których ukrywały się koty:

 • Korytarz w lochach
 • Korytarz z posągiem jednookiej wiedźmy
 • Gabinet nauczyciela Transmutacji
 • Klasa Starożytnych Run
 • Gabinet dyrektora
 • Gabinet nauczyciela latania
 • Pub pod Trzema Miotłami
 • Miodowe Królestwo
 • Scrivenshaft
 • Magiczna Menażeria
 • Ślepy zaułek
 • Biuro wyszukiwania i oswajania smoków
 • Szkolenie magomedyczne
 • Droga do Doliny
 • Opuszczony dwórScrew this!

I'm going to Hogwarts!


Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   18.02.16 1:46


Mechanika zaklęć
Z dniem dzisiejszym rzucanie zaklęć zostało uproszczone, a konkretniej zniesiona została mechanika rzucania zaklęć w zwykłej fabule. Pozostaje mechanika pojedynków oraz nauki, a także szczególnie określone przypadki podczas eventów i innych.
Innymi słowy - nie musisz rzucać kostkami na zaklęcie, chyba że gdzieś jest wprost napisane inaczej.Screw this!

I'm going to Hogwarts!


Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

avatar
Mod


Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   27.02.16 10:53


Mecz Quidditcha
Dzisiaj, 27 lutego o godzinie 18 czasu polskiego, odbędzie się pierwszy mecz Quidditcha! Ważne, żeby każdy zawodnik zapoznał się z zasadami dostępnymi tu, a jeśli coś jest niejasne, to z pytaniami do mnie. Mechanika jeszcze nie była testowana, więc mogą się pojawić zgrzyty, w takim przypadku na bieżąco będziemy uzupełniać braki i, oczywiście, prosimy o wyrozumiałość.
Miłej gry i powodzenia!

Powrót do góry Go down
Mistrz Gry

avatar
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   27.02.16 21:42


Mecz Quidditcha
Mecz zostaje wstrzymany do jutra, 28 lutego, do osiemnastej! Wtedy znów ruszamy, zwarci i gotowi!Screw this!

I'm going to Hogwarts!


Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

avatar
Mod


Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
PisanieTemat: Re: Ogłoszenia   28.02.16 15:43


MG
Ale pamiętacie, że szukamy Mistrzów? ;>
Sprawdź.

Powrót do góry Go down
Sponsored contentPisanieTemat: Re: Ogłoszenia   

Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Erised :: Prolog :: Informacje-
Skocz do: