Share | 
 
Dervish & Banges
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry

Mistrz Gry
Specjalne

Liczba postów : 1032
PisanieTemat: Dervish & Banges   28.09.15 11:20

Dervish & Banges
Tutaj kupisz wszelkiego rodzaju magiczne przedmioty, pomagające w codziennym życiu (zwłaszcza jeśli jesteś paranoikiem). Syndrom gadżeciarza też znajdzie tu spełnienie. Ponadto poza sprzedażą nowych rzeczy, sklep zajmuje się też handlem rzeczami używanymi, a także naprawą tego, co udało ci się zepsuć. W końcu większość magicznych rzeczy nie da się naprawić zwykłym Reparo, więc ktoś się na tym musi znać, prawda?

Cennik:
➺ Czarodziejska taśma
➺ Czujnik tajności
➺ Fałszoskop - 35 PF
➺ Metamorfamulet - 80 PF
➺ Okulary widoczności
➺ Omnikulary
➺ Woreczek ze skóry wsiąkiewki - 200 PF
➺ Lusterka dwukierunkowe - 200 PF


Skup według indywidualnej wyceny
Powrót do góry Go down
Jack T. Feversham

Jack T. Feversham
Gracz


Skąd : Nic i nigdzie.
Liczba postów : 100
PisanieTemat: Re: Dervish & Banges   23.12.15 20:01

Psia jucha.
Jack czuł podskórnie, że wybieranie się po podarki świąteczne w przededniu kolacji wigilijnej może się skończyć katastrofą. Naiwnie liczył, że znakomita większość uczniów już dawno zdążyła się zaopatrzyć, pozostawiwszy jedynie niedobitki snujące się od drzwi do drzwi po głównej ulicy, by ostatecznie zdecydować się na pierwszy lepszy przedmiot ze sklepiku na rogu.
No i rzeczywiście – pojedyncze jednostki kręciły się nieopodal, gdy torował sobie drogę poprzez wioskę, ale w ślad za nimi zdawała się podążać cała ludność Hogsmeade, która radośnie wychynęła z domów w postanowieniu wieczornej przechadzki dla zdrowia.
Przeklinał własną głupotę. Że też nie zebrał się z tym od razu, prezent miał przecież upatrzony o wiele wcześniej!
U Dervisha było niewiele lepiej, dlatego czym prędzej skierował swoje kroki do tej części pomieszczenia, gdzie dało się znaleźć głównie rzeczy używane, ale i rzadkie perełki, o których mało kto wiedział, jeśli nie wdał się uprzednio w uprzejmą pogawędkę ze sprzedającym. A Jack doskonale zdawał sprawę, że nie zadowoli się byle gadżetem, tym bardziej, jeśli będzie pochodzić wprost z okładek  magazynów – prychnął wyniośle na tłum kłębiący się wściekle niedaleko głównej wystawy.
Skinął na obsługującego mężczyznę, trafiając akurat z dogodnym momentem, by uniknąć uporczywej kolejki. Uśmiechnął się półgębkiem, odliczając uzgodnioną kwotę, po czym wsadził pudełko pod pachę i wyszedł jeszcze szybciej, niż się tutaj znalazł.

{zt}
Powrót do góry Go down
Upsilon Wild

Upsilon Wild
Gracz


Skąd : Wielka Brytania, Szkocja
Liczba postów : 120
PisanieTemat: Re: Dervish & Banges   24.12.15 22:44


@ Ups
Ups nie miała żadnego pojęcia na temat tego, co może lubić dziewczyna, dla której miała przygotować prezent. Poza kilkoma wypadkami praktycznie się nie znały. Ale z plotek krążących po szkole Ups wiedziała, że ta, którą dla niej wybrano, ma siostry, a siostrzane więzi wymagały stałego łącza. To wystarczyło, żeby wybrać dla niej coś, co zdawało się wprost idealne i przy okazji było tak zajebiste, że Ups miała ochotę zatrzymać to dla siebie, choć teraz, gdy nie było już Athene, na nic by jej się to zdało. Nie była jednak z kamienia i chociaż w swoim krótkim życiu zrobiła kilka mało etycznych rzeczy, nie można było odbierać komuś jego świątecznego prezentu. Zachwycona lusterkami dwukierunkowymi, upchnęła je, szczelnie opakowane, do kieszeni płaszcza i rzuciła na ladę odpowiednią sumę galeonów, które zakosiła ze wspólnego konta. Musiała jeszcze nieco namieszać, zanim prezent trafi do odpowiedniej osoby, ale sklep z pewnością nie był odpowiednim miejscem do takich manewrów, dlatego opuściła go pospiesznie, ciesząc się jak mysz do sera.

zt
Powrót do góry Go down
Leo Slughorn

Leo Slughorn
Admin


Skąd : Cornwall
Liczba postów : 438
PisanieTemat: Re: Dervish & Banges   22.03.16 23:57

Urodziny Gabe'a zbliżały się wielkimi krokami i kto jak kto, ale Leo na pewno by o nich nie zapomniał. Miał zamiar przygotować coś super. Super hiper. Super hiper wspaniałego! Okej, może to lekka przesada, ale Gryfon na pewno nie miał zamiaru pojawić się na urodzinach chłopaka bez niczego. O ile jakieś urodziny będą w ogóle organizowane... A jeśli nawet nie, to co? Spotka się sam z Gabrielem i będą razem świętować ten dzień. Może to i lepsza opcja? Bardziej romantyczna i w ogóle.
Tak czy siak, po co wybiegać na przód, skoro tu i teraz działa się rzecz równie emocjonująca, jak i problematyczna. Oto bowiem Leo krążył po sklepie Dervish & Banges od dobrych kilkunastu minut, skrupulatnie lustrując spojrzeniem wszystkie przedmioty, jak leci, już nawet nie dbając o to, czy nadawałyby się one na prezent, czy nie. Jeśli tutaj niczego nie znajdzie, to nie miał pojęcia, gdzie powinien szukać. Na liście sklepów do odwiedzenia ten był pierwszy, bo ogromna ilość różnych przydatnych przedmiotów wręcz powalała na kolana. Tak samo jak niektóre ceny, ale co zrobisz.
Zrobił wiele okrążeń, potrafił wgapiać się w jakiś obiekt przez pięć minut rozważając, czy by się nadał i analizując wszelkie jego wady i zalety, pytał nawet sprzedawcy o opinię. Tym sposobem wreszcie zadecydował. Jeszcze raz przeliczył nerwowo galeony, chociaż był pewien, że mu wystarczy i jeszcze calkiem sporo zostanie z tego, co oszacował na prezent.
Jakiś klient akurat odszedł od lady, więc Slughorn szybko zapłacił za wybrane rzeczy i z uśmiechem pożegnał się ze sprzedawcą.
Był całkiem zadowolony z tego zakupu, ale to przecież jeszcze nie wszystko, prawda? Co to za prezent, takie coś? O nie, nie. Trzeba uzupełnić ten podarek o coś jeszcze. Do prezentu na pewno potrzebne jest jedna, ale istotna rzecz - słodycze. A gdzie szukać słodyczy?

[zt]He used to call me poison
Like I was poison ivy
I could have died right there
‘Cause he was right beside me
Powrót do góry Go down
Sponsored contentPisanieTemat: Re: Dervish & Banges   

Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Erised :: Fabuła :: Hogsmeade-
Skocz do: