Share
 
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Mistrz Gry

Mistrz Gry
Specjalne

Liczba postów : 1032
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty28.09.15 2:56

First topic message reminder :


Jakkolwiek byśmy się nie starali, by całe forum wyglądało perfekcyjnie, nie zawsze i nie wszystko jesteśmy w stanie wyłapać. Dlatego też jeśli znajdziesz jakiś błąd czy niespójność, daj znać. Podobnie jeśli coś wydaje się być niezrozumiałe - może trzeba będzie wprowadzić jakieś zmiany, aby każdy bez problemu mógł zrozumieć nasz zamysł i będziemy wdzięczni, jeśli nam w tym pomożesz.
Ponadto, jeśli wpadnie ci do głowy jakiś pomysł, zwłaszcza dotyczący fabuły, będzie nam miło, jeśli się nim z nami podzielisz. W przypadku bardziej rozbudowanych pomysłów na eventy pisz od razu PMkę do któregoś z administratorów - bardzo chętnie przyjmiemy takie wsparcie, oczywiście z zaznaczeniem autorstwa.

Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Felix Lockwood

Felix Lockwood
Mod

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 2FtHWfM
Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty24.06.16 15:52

W Dziale Ksiąg Zakazanych możesz się uczyć zaklęć czarnomagicznych z drugiej kategorii, czyli takich, których uczniowie mogą się uczyć. Dawanie szansy na naukę zaklęć z trzeciej kategorii trochę nie ma sensu, jeśli nawet druga jest właściwie ignorowana xd Baza zaklęć czarnomagicznych rośnie, jak nasi użytkownicy je układają, a potem są przyporządkowywane do poszczególnych kategorii - to sprawia, że na razie nie ma ich zbyt wiele.
Nad dodatkową kostką pomyślimy. Wiesz, trochę o to chodziło, że do tego działu nie wszystkim opłaca się w ogóle próbować wejść, bo, jakby nie było, w kanonie było to samo xd Plus ryzyka szlabanu nie ma, jeśli przeprowadzisz wątek z nauczycielem, który udzieli Ci zgody.
Powrót do góry Go down
Eileen Gray

avatar
Gracz

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 KNkdYpU
Skąd : Szkocja
Liczba postów : 189
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty24.06.16 16:10

Oki doki to tylko sugestia była Very Happy Ale generalnie wow wow wow te wszystkie lokacje, tylko szkoda że wszystkie z możliwością zdobycia żab są ZAJĘTE!!! xDDDDD Można rozgrywać w nich wątki wspomnieniami a mimo to rzucać kośćmi na te żaby i inne sykle?
Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

Felix Lockwood
Mod

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 2FtHWfM
Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty24.06.16 22:16

Nie. Ale zawsze patrz na daty - dwa tygodnie bez posta i temat uznaje się za zakończony. I nie przejmuj się, będą pojawiały się dodatkowe miejsca, w których można będzie rzucać na żaby. No i można je też kupować w Hogsmeade xd
Powrót do góry Go down
Eileen Gray

avatar
Gracz

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 KNkdYpU
Skąd : Szkocja
Liczba postów : 189
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty27.06.16 18:18

Mam propozycję, żeby stworzyć kod do relacji. Fajnie by było móc szybko sprawdzić kto z kim ma jakie relacje, zamiast buszować po jego sesjach. Chodzi mi o cos w stylu pamiętnika, tylko że ze znajomościami. Zamiast miesięcy mógłby być podział:
1) Rodzina - tu wymienieni byliby wszyscy spokrewnieni z postacią, którzy mają KP
2) Starzy Znajomi - wszyscy spoza rodziny, z którymi postać ma zakończoną przynajmniej jedną sesję
3) Właśnie się poznajemy - tu byłyby osoby, z którymi prowadzimy pierwszą sesję
4) Przeszłość - tu relacje z postaciami użytkowników, którzy już nie grają

Dalej bazując na pamiętnikach - każda znajomość to jakby jeden wątek.
- Zamiast zdjęcia lokacji - zdjęcie z kartoteki
- Zamiast Z kim - Imię i Nazwisko - to w górnej linijce, większymi literami, będący linkiem do kartoteki postaci
- Zamiast Kiedy - Pierwsze spotkanie
- Zamiast Gdzie - Typ relacji
- Zamiast opisu wątku - krótki opis relacji
- A pod spodem byłaby rozwijana lista z linkami do sesji z daną postacią

To taki zupełnie luźny przykład, właśnie staram się coś tego typu zrobić u siebie, ale na kodach się nie znam ani w ząb, więc średnio to wychodzi xd W swoich relacjach zrobiłam coś o co mniej więcej mi chodziło, ale na poziomie który jest w moim zasięgu xD
Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

Felix Lockwood
Mod

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 2FtHWfM
Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty27.06.16 20:02

Generalnie taki jest zamysł samego tematu z relacjami. A kod... Miał być, ale coś poszło źle O.o Niektórzy korzystają tam z kodu do skrytki. Ale generalnie z czymś takim to najlepiej bezpośrednio do Elfa, bo ona tu pewnie nawet nie zagląda, a nikt inny w administracji Ci tego nie zrobi xDDD
Powrót do góry Go down
Alecto Carlevaro

Alecto Carlevaro
Gracz

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 9QY9kvG
Skąd : Wielka Brytania, Londyn
Liczba postów : 69
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty29.06.16 18:01

Ha. Ej, podoba mi się myśl, żeby przerobić tak kod do pamiętnika. Dajcie mi czas, dobra? Ogarnę taki kod. Nie miałam wcześniej na niego pomysłu, a to, co zrobiłam sobie w ukrytym dziale, trochę się nie nadaje. Ale skoro pomysł sam się pojawił, to jestem w stanie go urealnić. Wink
Powrót do góry Go down
Darren Jules Cole

avatar
Gracz

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 KNkdYpU
Skąd : Brighton, UK
Liczba postów : 96
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty05.07.16 14:26

Ja się na przykład zastanawiam nad genetykami, bo trochę ich się namnożyło.
I szukam i szukam i coś nie mogę się dokopać do jakichś konkretniejszych opisów - bo na przykład piszę sobie z Alyssą i nie wiem czy jest jak Edward czy jak Damon, bo zaś Myrnin mi mówi, że wampiry się nie sparklą i ogólnie wszystko fajnie, ale dobrze by było, gdyby to się wszystkich tyczyło
Dobrze by było też się trochę w wile wdrożyć, bo większość tych panien to i tak jakieś ćwiartki czy połówki, to wiadomo, że nad całą mocą panować nie powinny bezproblemowo Very Happy

Także no, tyle z mojego ględzenia
Powrót do góry Go down
Evelyn Abbott

Evelyn Abbott
Gracz

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 ULu9UZs
Skąd : Northumberland
Liczba postów : 76
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty07.07.16 20:03

Wedle kanonu, uczniowie VI klasy wybierają przedmioty rozszerzone których będą się uczyć przez następne dwa lata a z których otrzymali z SUMów wyższą ocene niż (tu zależy od nauczyciela). Otóż czy nie przydałoby się zrobić takiego wpisu w KP, który ustalałby, na jakie przedmioty chodzi uczeń? Bo teraz to taki misz-masz wszystkie klasy mają takie same lekcje, a myśle, że przydałoby się zrobić jakieś rozróżnienie, bo i jest dość sporo osób. Może nawet później zrobiłoby się podział na klasy (lekcje dla I-V/VI/VII rocznika osobno) jeśli byłoby wystarczająco osób na danym roczniku? Taki pomysł.
Powrót do góry Go down
Exodus Malclès

Exodus Malclès
Admin

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 2FtHWfM
Skąd : Z Francji, z USA, ze Szkocji...
Liczba postów : 226
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty07.07.16 22:58

Bez szans i już Ci mówię dlaczego.
Nie ma dużo lekcji. Z części przedmiotów nie pojawiła się nawet jedna lekcja przez ostatni rok. Jasne, to nasza wina i gdybyśmy spięły pupki, to byłoby tego więcej, ale często życie mówi "no chyba nie" i nie wygląda to wtedy za dobrze. Co sprowadza się do tego, że przy podziale na klasy możliwości uczestniczenia w lekcjach byłoby ze trzy razy mniej, a przy ścisłym wyborze przedmiotów jeszcze mniej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Twoja postać chodziła tylko na wybrane przedmioty, opuszczając resztę przeprowadzanych na forum lekcji, niemniej od strony technicznej nałożenie ograniczeń wiekowych na lekcje sprawi jedynie problemy, nie przynosząc żadnych korzyści.
Powrót do góry Go down
Nikolai Lazarov

Nikolai Lazarov
Gracz

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 ULu9UZs
Skąd : (Bułgaria) Szkocja
Liczba postów : 162
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty08.07.16 15:32

Jak wygląda warzenie eliksirów, które powinno trwać miesiąc? I czy jeśli robią to dwie osoby, to mechanika jakoś się zmienia?
Powrót do góry Go down
Evelyn Abbott

Evelyn Abbott
Gracz

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 ULu9UZs
Skąd : Northumberland
Liczba postów : 76
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty08.07.16 23:46

A co wy na to by zrobić spis wszystkich uczniów, pracowników, dorosłych?
Mam na myśli zrobić podział na domy i klasy, zajęte zawody itd., by wszystko było ładne i przejrzyste. Wspomogło by to( w każdym razie mi) pracę nad forum, bo tak przy zakładaniu relacji to muszę praktycznie sprawdzać każdą postać po kolei do jakiej klasy należy.
Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

Felix Lockwood
Mod

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 2FtHWfM
Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty08.07.16 23:50

Nikolai
Po prostu w poście fabularnie rozpisz, że warzenie trwało miesiąc, mechanika pozostaje bez zmian. Nie przewidywałyśmy też zmian mechaniki w przypadku warzenia w większej grupie.

Evelyn
Dorosłych jest ze czworo i wszyscy są w spisie posad - także zajęte zawody masz rozpisane bardzo dokładnie.
Nad spisem uczniów pomyślimy. Nie robiłyśmy tego do tej pory, bo nie oszukujmy się, graczy jest garstka, więc nie widziałyśmy sensu w poważnych, dużych spisach Wink Ale do przemyślenia, jasne.
Powrót do góry Go down
Nikolai Lazarov

Nikolai Lazarov
Gracz

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 ULu9UZs
Skąd : (Bułgaria) Szkocja
Liczba postów : 162
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty09.07.16 0:11

Ok, to jeszcze od razu - gdzie mogę kupić tujon?
Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

Felix Lockwood
Mod

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 2FtHWfM
Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty09.07.16 0:16

Już tutaj. Popraw mnie, jeśli się mylę, ale czy plan jest taki, że jako uczniak warzysz eliksir zakazany przez ministerstwo?
Powrót do góry Go down
Nikolai Lazarov

Nikolai Lazarov
Gracz

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 ULu9UZs
Skąd : (Bułgaria) Szkocja
Liczba postów : 162
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty09.07.16 0:23

Nie mogę? Very Happy
Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

Felix Lockwood
Mod

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 2FtHWfM
Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty09.07.16 0:30

Zakazany przez ministerstwo. To oznacza, że jako dorosły musisz się dogadać z ministerstwem, żebyś mógł. To oznacza, że jako uczniak nie masz co na to liczyć.
Powrót do góry Go down
Nikolai Lazarov

Nikolai Lazarov
Gracz

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 ULu9UZs
Skąd : (Bułgaria) Szkocja
Liczba postów : 162
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty09.07.16 0:34

Ale teoretycznie czarna magia też jest zakazana. Czy to więc oznacza, że nie mogę zrobić tego legalnie i muszę się liczyć z konsekwencjami (czyli np warząc w szkole pewnie mnie złapią a w domu już raczej nie) czy wcale nie mogę, chociaż wszystkie składniki są dostępne? Jak to wygląda z fabularnego punktu widzenia?
Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

Felix Lockwood
Mod

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 2FtHWfM
Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty09.07.16 0:49

Musisz się liczyć z konsekwencjami.
Powrót do góry Go down
Eileen Gray

avatar
Gracz

Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 KNkdYpU
Skąd : Szkocja
Liczba postów : 189
Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty12.07.16 0:18

Jak można zdobywać punkciki umiejętności do Czarnej Magii? Z tego nie ma żadnych lekcji o ile się orientuję. Przy ćwiczeniu i poznawaniu nowych zaklęć, czy trzeba sobie ciułać jakimiś pokrętnymi sposobami typu nagroda za aktywność albo pełna talia kart? Jeśli jest to gdzieś opisane to przepraszam .-.
Powrót do góry Go down
Sponsored content



Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Uwagi, pytania i pomysły użytkowników   Uwagi, pytania i pomysły użytkowników - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Erised :: Prolog :: Strefa użytkownika-
Skocz do: