Share
 
Alyssa Glass
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Alyssa Glass

Alyssa Glass
Gracz

Alyssa Glass 6Rszl4P
Skąd : Axbridge
Liczba postów : 82
Alyssa Glass Empty
PisanieTemat: Alyssa Glass   Alyssa Glass Empty11.11.15 21:55

Alyssa Glass
Imię i Nazwisko Alyssa Glass
Data i miejsce urodzenia 1978/11/11
Miejsce zamieszkania Axbridge
Czystość krwi 75%
Zajęcie Pracuje w Dziurawym Kotle   .
Znak rozpoznawczy
Unika światła a raczej słońca, strasznie jej szkodzi. W pracy pojawia się tylko na nocnej zmianie. Nie utrzymuje z nikim kontaktów, jest typem samotnika..
Brytyjskie Ministerstwo Magii
Powrót do góry Go down
Alyssa Glass

Alyssa Glass
Gracz

Alyssa Glass 6Rszl4P
Skąd : Axbridge
Liczba postów : 82
Alyssa Glass Empty
PisanieTemat: Re: Alyssa Glass   Alyssa Glass Empty13.11.15 22:22

Żarciik, nie skończyłam :3
Powrót do góry Go down
Alyssa Glass

Alyssa Glass
Gracz

Alyssa Glass 6Rszl4P
Skąd : Axbridge
Liczba postów : 82
Alyssa Glass Empty
PisanieTemat: Re: Alyssa Glass   Alyssa Glass Empty14.11.15 22:14

CHYBA JUŻ. Z góry was przepraszam ze błędy Smile
Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

Felix Lockwood
Mod

Alyssa Glass 2FtHWfM
Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
Alyssa Glass Empty
PisanieTemat: Re: Alyssa Glass   Alyssa Glass Empty15.11.15 8:18

Mam problem z tym pubem, w którym pracuje Alyssa. Jak napisałaś, jest to mugolski pub, co oznacza, że wypłatę dostaje w funtach, a nie galeonach - czyli od strony czysto technicznej nie masz wypłaty. Jesteś pewna, że tak chcesz?

Nie pasuje mi też charłak pracujący w MM. Przypomnij sobie panią Figg - jakkolwiek był wtedy inny rząd, traktowali ją jakby nie była nic warta, więc coś mi się nie widzi, żeby w przypadku ojca Alyssy mogła być aż taka zmiana.

Standardowo masz jakiś milion literówek, więc chociaż nauczyłam się je ignorować, to spróbuj przejrzeć kartę jeszcze raz xd I w ciekawostkach została Ci pierwsza linijka ze wzoru, usuń, proszę.
Powrót do góry Go down
Alyssa Glass

Alyssa Glass
Gracz

Alyssa Glass 6Rszl4P
Skąd : Axbridge
Liczba postów : 82
Alyssa Glass Empty
PisanieTemat: Re: Alyssa Glass   Alyssa Glass Empty15.11.15 16:13

Poprawione, poprawione. A co mam wpisać tutaj ? :>
Spoiler:
Powrót do góry Go down
Felix Lockwood

Felix Lockwood
Mod

Alyssa Glass 2FtHWfM
Skąd : Chelmsford
Liczba postów : 785
Alyssa Glass Empty
PisanieTemat: Re: Alyssa Glass   Alyssa Glass Empty15.11.15 16:19

Numer użytkownika. Kiedy wejdziesz w swój profil, musisz zerknąć na link. W Twoim przypadku jest to http://erised.my-rpg.com/u67. I ta końcówka adresu jest własnie numerem użytkownika - czyli 67.
Powrót do góry Go down
Alyssa Glass

Alyssa Glass
Gracz

Alyssa Glass 6Rszl4P
Skąd : Axbridge
Liczba postów : 82
Alyssa Glass Empty
PisanieTemat: Re: Alyssa Glass   Alyssa Glass Empty15.11.15 16:21

Aaa, sprytne Razz To chyba już
Powrót do góry Go down
Genesis Primera Malclès

Genesis Primera Malclès
Admin

Alyssa Glass 6Rszl4P
Skąd : Lawrio, Grecja
Liczba postów : 69
Alyssa Glass Empty
PisanieTemat: Re: Alyssa Glass   Alyssa Glass Empty15.11.15 18:28

Cytat :
Kelnerka w nocnym pubie, Insomnia.

Spis posad dostępnych fabularnie znajduje się tutaj.

Cytat :
Jej oczy, są zazwyczaj podkreślone czarną kredką do oczów i czarnymi cieniami.

Oczu.

Cytat :
Usta często podkreśla, czarną lub czerwoną szminką.

Przecinek jest zbędny.

Cytat :
Na jej nadgarstkach, często błyszczą jakieś błyskotki a na szyi wisi naszyjnik z napisem I wanna do bad things with you.

Przecinek po "nadgarstkach" jest zbędny, za to powinien pojawić się po "błyskotki".

Cytat :
Są gęste, czasem falowane a czasem zupełnie proste.

Przecinek po "falowane".

Cytat :
To zależy od tego czy ma ochotę cos z nimi robić, czy też nie. .

Kropka się zgubiła w trzykropku.

Cytat :
Zawsze dostawała wszystko co chciała, ale czy czyniło ją to zarozumiałą suką ?

Lepiej brzmiałoby: zawsze dostawała wszystko, czego chciała (...).

Cytat :
mogłeś przyjść spokojnie od niej.

Do niej.

Cytat :
Dla jej rodziny, nauka była najważniejsza.

Zbędny przecinek.

Cytat :
Poza nauką, najważniejszą pod słońcu rzeczą dla niej, była rodzina i przyjaciele.

Może: poza nauką, najważniejszymi rzeczami pod słońcem dla Alyssy były rodzina i przyjaciele?

Cytat :
Od tamtego dnia, odwróciła się do ludzi i świata.

Może: tamtego dnia odwróciła się od ludzi i świata?

Cytat :
gdy prowadzi z kimś konwersację, udaję zainteresowanie.

Udaje.

Cytat :
aż do chwili gdy nie będzie tego potrzebować.

Przecinek przed "gdy".

Cytat :
do dziś pamięta co robiła innym ludziom gdy nie panowała nad sobą.

Przecinek po "pamięta" i po "ludziom".

Cytat :
Teraz jest inaczej, wie że ma się pożywić przed pracą i tak dalej. Ale jednak nie potrafi już sobie zaufać, na tyle aby ktoś mógł się do niej zbliżyć. Takim kreaturą się nie ufa.

Dałabym kropkę po "inaczej" i zaczęła następne zdanie. Przecinek po "wie". Przecinek jest zbędny po "zaufać". Przecinek po "tyle". Takim KREATUROM.

Cytat :
Jedenasty Listopad, dla rodziny Glassów był to jeden z najszczęśliwszych dni.

Jedenasty listopada.

Cytat :
Są magiczną kochającą się rodziną.

Przecinek po "magiczną".

Cytat :
Allie nie pamięta aby kiedykolwiek, jej rodzice się kłócili.

Przecinek po "pamięta". Ten następny jest zbędny.

Cytat :
Zawsze byli zgraną paczką a ona zawsze mogła na nic liczyć

Przecinek po "paczką". Na nich.

Cytat :
Dar magiczny w jej rodzinie, przechodził z pokolenia na pokolenie.

Przecinek zbędny.

Cytat :
Więc nie było w tym nic dziwnego że i Allie ma dar.

To zdanie w ogóle można by połączyć z tym poprzednim. Przecinek po "dziwnego".

Cytat :
Bez dotykania przedmiotów, potrafiła je podnosić i przenosić na inne miejsce, gdy tylko była zła, lub po prostu strzeliła focha o coś.

Pierwszy i trzeci przecinek zbędne.

Cytat :
Gdy była mała dość często jej się to zdarzało.

Przecinek po "mała".

Cytat :
Jedenastolatka przekracza próg szkoły o której słyszała głównie z opowieści matki i ze zdjęć.

Przecinek po "szkoły". Słyszała ze zdjęć? To jakaś nowa zdolność, o której nie wiem?

Cytat :
Ale to co zobaczyła na żywo, nie równało się z jej wyobrażeniami.

Przecinek po "to".

Cytat :
po prostu się popłakała, ze szczęścia oczywiści.

Zjadłaś "e".

Cytat :
Pamięta jak nie mogła zasnąć pierwszej nocy i pisała list do rodziców , o tym jak bardzo jest podekscytowana.

Przecinek po "pamięta". Następny przecinek zbędny. Przecinek po "o tym".

Cytat :
Drugiego dnia, miała już

Zbędny przecinek.

Cytat :
Szóstka przyjaciół, była nie rozłączna.

Przecinek zbędny. Nierozłączna.



Przecinek po "strasznego", a "prawda" na końcu zdania sugeruje pytanie, więc przydałby się stosowny znak.

Cytat :
Szesnaście lat, to chyba wystarczająco aby się zakochać  prawda ?.

Przecinek po "zakochać". Na końcu tylko znak zapytania.

Cytat :
Ale nikt nie zabronił stanąć jej ramię w ramię z złem i walczyć o swoją dawną szkołę.

Nie zabronił jej stanąć. Ze złem, jeśli już. Aczkolwiek skoro walczyła przeciwko złu, to ramię w ramię stała raczej z tymi, którzy szkoły bronili.

Cytat :
Pochyliła się nad chłopcem, jedyne co pamięta z jego twarzy. To szalone oczy, pełne głodu i błyszczące kły.

Pochyliła się nad chłopcem. Jedyne, co pamięta z jego twarzy, to szalone, pełne głodu oczy i błyszczące kły.

Cytat :
Nie wiedziała jak długo była nie przytomna i czy w ogolę była nie przytomna.

Nie wiedziała, jak długo była nieprzytomna. Trochę nie pasuje mi ta część z tym, że nie wiedziała, czy faktycznie straciła przytomność. No bo... Albo ją straciła i nie ogarniała niczego, albo nie straciła i ogarniała.

Cytat :
bólu przyszedł czas na kolejną fale

Falę.

Cytat :
Rozrywając-palący ból, przeszedł ją po całym ciele.

Rozrywająco-palący ból rozszedł się po całym jej ciele.

Cytat :
okropną suchotę w gardle.

"W przeszłości gruźlica nazywana była suchotami (galopujące suchoty), gdyż w szybkim czasie doprowadzała do ciężkiego wyniszczenia z krwiopluciem, gorączką, bladością i postępującą utratą masy ciała." Okropną suchość.

Cytat :
Zgubiła rachubę czasu

Straciła rachubę.

Cytat :
krzyczeć, ani czuć ból.

Czuć bólu.

Cytat :
Czuła się wykończona, zimna i głodna.

Zmarznięta, jeśli już.

Cytat :
starając się przypomnieć co się stało

Przypomnieć sobie.

Cytat :
słodkawo miedziany. Jedyne co zaprzątało jej myśli to właśnie ten słodkawo miedziany zapach.

Słodkawo-miedziany. Jedyne, co zaprzątało jej myśli, to właśnie ten słodkawo-miedziany zapach.
W ogóle mam wątpliwości co do tego miedzianego, bo o krwi się mówi raczej jako o metalicznej. Ale jak tam wolisz.

Cytat :
Zapach nasilił się coraz bardziej, otworzyła usta a z nim wysunęły się dwa szpikulce, którymi przebiła skórę swoje pierwszej ofierze.

Zapach nasilał się coraz bardziej. Otworzyła usta, a z nich wysunęły się dwa szpikulce, którymi przebiła skórę swojej pierwszej ofiary.

Cytat :
Jedyny co wypełniało jej cały organizm to ciepły płyn przelatujący jej przez gardła.

Kłóciłabym się z tym zdaniem, bo jak pijesz, to płyn nie wypełnia całego twojego organizmu. Może i wampiry nie jedzą, ale nie wydaje mi się, żeby nagle znikały im podstawowe narządy. Już nie wspominając o tym, że zdanie jest niegramatyczne.

Cytat :
W tej chwili już wiedziała ze to najlepsza rzecz jaka ją dziś spotkała.

W tej chwili już wiedziała, że to najlepsza rzecz, jaka ją dzisiaj spotkała.

Cytat :
Te samo błogie uczucie opanowało jej ciało.

To samo.

Cytat :
Jej oczy zalały się słonawymi łzami.

Łzy raczej nie bywają inne. Gdyby było krwawe, to jasne, wypadałoby wspomnieć. Ale w przypadku zwyczajnych nie widzę potrzeby.

Cytat :
słodko miedziana krew.

Już o tym wyżej pisałam dwa razy.

Cytat :
Zamknęła oczy, nie mogła się opamiętać jedyne czego chciała to wbić w jej tętnice swoje kły. Już czuła jak się wyżynają z jej ust. Złapała ją mocniej w tali i przysunęła do siebie. Ale nie dlatego że chciała ją przytulić, chciała jej krwi. Poznać jej smak. Ale nie było jej to dane. Już prawie wbijała w nią swoje kły ale ktoś wyszarpał jej matkę z ramion. To był ten osobnik,  człowiek który przybył tutaj z jej matką.


Zamknęła oczy. Nie mogła się opamiętać. Jedyne, czego chciała, to wbić kły w jej tętnicę. Już czuła, jak kły wysuwają się z jej dziąseł. (...) Ale nie dlatego, że chciała ją przytulić. Chciała jej krwi, poznać jej smak. A jednak nie było jej to dane. Już prawie wbijała swoje kły w szyję matki, gdy ktoś je rozdzielił. To był ten człowiek, który przybył tu razem z rodzicielką Alyssy. // Jeśli chcesz zostać przy słowie "wyżynają", to poprawnie będzie "wyrzynają". http://sjp.pwn.pl/szukaj/wyrzyna%C4%87.html

Cytat :
przyzwyczaić że większość ludzi ma puls.

Przecinek przed "że". Wszyscy ludzie mają puls, chyba, że są martwi. xd

Cytat :
Najważniejsze to to, abyś unikała słońca, czosnku i nie rzucała się za bardzo w oczy. Będzie to droga prób i błędów.

Wiem, że w genetykach przez moment była wzmianka o czosnku, ale to tak durne, że już jej tam nie ma. Proponuję się do tego ustosunkować.

Cytat :
Straciła szansę na normalne życie. Gdzie pełno łez i romansów. Nie będzie cieszyć się ze zjedzonej pizzy z przyjaciółmi… Pewnie pomyślą że umarła, a ona nie będzie im mówić że tak nie jest. Przecież i tak nie żyje.

Straciła szansę na normalne życie, pełne łez i romansów. Już nigdy nie będzie cieszyć się z jedzenia pizzy z przyjaciółmi. // Trochę mam problem z resztą tego zdania, bo jakoś dziwnie przechodzimy od jedzenia pizzy do tego, że przyjaciele pomyślą, że umarła. To brzmi tak, jakby mieli pomyśleć, że umarła, bo nie będzie się cieszyła z jedzenia pizzy. // Pewnie pomyślą, że umarła, a ona nie będzie zaprzeczać. Przecież i tak nie żyje.

Cytat :
Sanguin pokazał jej, jej sypialnie.

Sanguin pokazał jej sypialnię.

Cytat :
Nadszedł późny wieczór, nie wiedząc skąd po prostu to wiedziała.

Choć nie wiedziała czemu, miała pewność, że nadszedł późny wieczór.

Cytat :
Był już ciemno

Było.

Cytat :
W za krótkich spodenkach i bluzce na ramionkach.

Ramiączkach.

Cytat :
Stan który ogrania Cię przy picu kogoś krwi, jest przyjemni i silny.

Przy piciu czyjejś. Silny stan? No nie.

Cytat :
poczuła czyjaś silną dłoń

Czyjąś.

Cytat :
Potencjalna ofiara opadła na trawę, a Alyssa poleciała w bok.

Jeśli ofiara już została ofiarą, to przestaje być potencjalna.

Cytat :
-Powinnaś pożywiać się codziennie. Pokaże Ci coś co pomaga.
Odparł i poszedł przed siebie. Nie mając żadnego wyjścia poszła za nim.  Wampir wszedł do jednego z baru, zatłoczonego ludźmi.

- Powinnaś pożywiać się codziennie. Pokażę ci coś, co pomaga - odparł i ruszył przed siebie. Nie mając innego wyjścia, poszła za nim. Wampir w końcu wszedł do jednego z tutejszych, zatłoczonych barów.

Cytat :
wyszedł z bar i spojrzał się na nią.

Baru.

Cytat :
Najcichszy szept, szurniecie krzesła i bicie serc

Szurnięcie.

Cytat :
spojrzała się na młodego blond mężczyznę.

Na młodego mężczyznę, posiadającego blond włosy?

Cytat :
Poczuła jak kły zaczęły jej się wyrzynać, zaciskanie pięści nie pomogło.

Poczuła, jak kły zaczęły jej się wyrzynać. Zaciskanie pięści nie pomogło.

Cytat :
Bolało, nie przypuszczało że kiedykolwiek poczuje ból.

Bolało. Nie przypuszczała, że jeszcze kiedykolwiek poczuje ból.

Cytat :
Czy poczuła się lepiej ? Tylko troszku.

Tylko troszkę.

Cytat :
Nie czuła nawet tego że jest pijana.

Przecinek przed "że".

Cytat :
Dni zmieniły się na tygodnie, a tygodnie na miesiące.

"W" zamiast "na".

Cytat :
Co dzień musiał ją powstrzymywać, przed tym aby nie wypiła komuś za dużo krwi.

Co dzień musiał ją powstrzymywać przed tym, aby nie wypiła komuś za dużo krwi.

Cytat :
Co dzień musiał ją powstrzymywać, przed tym aby nie wypiła komuś za dużo krwi. Zmieniały się tylko ilości szklanek, czasem było ich więcej, a czasem mniej. Zależało do jej humoru.

Szklanek czego? Alkoholu jak mniema, ale nawet z tym dodatkiem to zdanie w tym miejscu nie ma żadnego sensu.

Cytat :
Mieć towarzyskie życie, a nie zamkniętą w sobie dziewczyną która za jednego rozmówcę miała wampira, który nie chciał gadać. Rok który przeżyła z wampirem, zmienił ją do niepoznania.

Mieć życie towarzyskie, a nie być zamkniętą w sobie dziewczyną, która za jedynego towarzysza miała wampira, który nie chciał zbyt wiele gadać. Przeżyła z nim cały rok, a przez ten czas zmieniła się nie do poznania.

Cytat :
Jeśli się nie opanuje , to on w kroczy w akcję.

Jeśli się nie opanuje, to on wkroczy do akcji.

Cytat :
W norze wampira spędziła w sumie pół roku. Po tym długim czasie powiedział jej że jest gotowa i może odejść. Bała się tego, a tak szczerze mówiąc przyzwyczaiła się do Snaguina, do tego że jest ciągle z nim. Do tego że jest samotna. Musiała się wynieść i zacząć nowe życie.

Nie nadążam. Koleś kontrolował ją 14 miesięcy i dopiero wtedy pozwolił jej wyjść samodzielnie, ale w jego norze spędziła tylko pół roku? O co tu chodzi? Przyzwyczaiła się do tego, że jest ciągle z kimś i do tego, że jest samotna? Jak się ma jedno do drugiego?

Cytat :
Przez pół roku nie wiedziała się z nikim.

Nie widziała się z nikim.

Cytat :
im co dziennie tego samego.

Codziennie.

Cytat :
Alyssa pracuje tam tylko nocą, co podoba się jej kolegą z pracy

Kolegom.

Cytat :
Amelia Glass -Można powiedzieć że Allie, jest kopią swojej matki. Oprócz koloru oczów, oczy jej matki są piwne.

Amelia Glass - można powiedzieć, że Allie jest kopią swojej matki, za wyjątkiem oczu - te Amelii są piwne.

Cytat :
Jak twierdzi, tak praca jest jej wymarzoną pracą. Amelia, pochodzi z magicznej rodziny, ale jej rodzina nie należy do czysto krwistych. Choć prawdopodobnie, kiedyś zwracano na to dużą uwagę, ale jak było dawno.  

Jak twierdzi, ta praca jest jej wymarzoną. Amelia pochodzi z magicznej rodziny, ale nie jest to czystokrwisty ród. Kiedyś z pewnością zwracano na to większą uwagę.



- Mam wątpliwości takiej czysto logicznej natury. Nieco dziwne wydaje mi się to, że tutaj trwa wojna i w ogóle, a Alyssa sobie spokojnie z niej wychodzi i wraca do domu w Hogsmeade napisać list. Po pierwsze nie do końca mam pojęcia czy przypadkiem w Hogsmeade też wtedy nie trwały rozróby. Po drugie, jakby każdy mógł sobie tak po prostu z dziecinną łatwością zejść z pola walki, to by na nim nie tkwił.

- Mam wątpliwości też co do matki wypadającej z kominka. Mamy środek bitwy o Hogwart. Środek wojny. A ludzie swobodnie schodzą z pola walki, przemieszczają się siecią Fiuu, aportują, wysyłają sowy...

- Dalej trochę dziwi mnie, że matka miała od razu pod ręką wampira, żeby go przyprowadzić.

- Nie mam też przekonania do tego, że Allysa sobie biega w tę i z powrotem, i randomowo gryzie ludzi. I co? Nie ma z tego absolutnie żadnych konsekwencji? Ministerstwo tego nie tępi? Nikt się nie zorientował? Żadna z ofiar nie szukała sprawcy? Nigdzie tego nie zgłosiła? Byłoby już bardziej wiarygodnie, gdyby to wampir ściągał dla niej ofiary, gdyby miała ochotniczą ofiarę/ofiary albo gdyby chociaż było wspomniane, że wybierała ludzi, za którymi nikt by nie tęsknił i nikt by ich nie szukał, ale wtedy upada ten fragment, że zostawiała ich przy życiu.

- Ostatecznie nadal mam problem z jej miejscem pracy. Na liście posad takiego nie ma. Jeśli z kolei miejsce miałoby być mugolskie, to po pierwsze Allysa nie dostaje wtedy wypłaty na forum, a po drugie miejsce takie nie może znajdować się w Hogsmeade - z założenia magicznej wiosce. Już w Dolinie Godryka prędzej. Albo Londynie.
Powrót do góry Go down
Alyssa Glass

Alyssa Glass
Gracz

Alyssa Glass 6Rszl4P
Skąd : Axbridge
Liczba postów : 82
Alyssa Glass Empty
PisanieTemat: Re: Alyssa Glass   Alyssa Glass Empty15.11.15 22:45

Chyba już. Poprawiłam, pozmieniałam
Powrót do góry Go down
Genesis Primera Malclès

Genesis Primera Malclès
Admin

Alyssa Glass 6Rszl4P
Skąd : Lawrio, Grecja
Liczba postów : 69
Alyssa Glass Empty
PisanieTemat: Re: Alyssa Glass   Alyssa Glass Empty16.11.15 0:23





Gratulacje, Absolwencie!
Teraz, jako pełnoprawny członek forum, możesz zacząć grać w fabule. Koniecznie zacznij od założenia takich tematów jak poczta, powiązania postaci i skrytka u Gringotta. Dokładne instrukcje dotyczące pierwszych kroków znajdziesz we Wskazówkach. O wszystko możesz też spytać kogoś z administracji.
Baw się dobrze!


Niech będzie. Pamiętaj jednak na przyszłość, że postaci z drugiego, trzeciego, dziesiątego planu to nie są pionki bez świadomości i każdy, kto zostanie nagle zaatakowany - przez wampira, śmierciożercę, zwykłego rabusia - będzie próbował się bronić, wyrywać, szukać sprawiedliwości, kiedy ostatecznie ucieknie. Nawet jeśli w historii twojej postaci jego poczynania nie mają wielkiego znaczenia, jego brak wiarygodności psychologicznej bije po oczach i boli. Powinnaś mieć to na uwadze.
Powrót do góry Go down
Sponsored content



Alyssa Glass Empty
PisanieTemat: Re: Alyssa Glass   Alyssa Glass Empty

Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Alyssa Glass
» Alyssa Glass

Erised :: Dokumentacja :: Kartoteki :: Karty dorosłych-
Skocz do: